Rocket Companies
חברת המשכנתאות הגדולה באמריקה, שגובה את התשלומים על כמשכנתה אחת מכל שבע, ובנוסף אתר חיפוש הדירות Redfin.
הציונים
צמיחה2/4 ↓
ההכנסות הוכפלו בזכות רכישת Redfin ורכישת Mr. Cooper, אבל נעילות הריבית של Rocket עצמה ירדו ב-15%, והתחזית היא שהשוק יתכווץ ב-2027.
איכות העסק3/4 →
תיק הגבייה הגדול ביותר מזין את ההלוואות הבאות שלה במרווחים שמנים בערוץ הישיר, אבל ההלוואות דרך ברוקרים מכניסות מעט, ולווים שמשווים הצעות חוסכים.
איתנות פיננסית3/4 →
האג״ח עולות 5.43% וכמעט אף אחת מהן לא נפרעת לפני 2029, אבל ההון העצמי בספרים זז עם שערוך זכויות הגבייה.
יכולת ביצוע3/4 ↑
החיסכון מהמיזוג מקדים את התוכנית ושיעורי הרווח עלו ארבעה רבעונים ברציפות, אבל הרקורד קצר ורובו שתי עסקאות.
ערך לבעלי המניות2/4 →
מספר המניות עלה בכשליש כדי לממן את העסקאות, והתגמול להנהלה נשען על נתונים מתואמים כוללים ולא על תשואה למניה.
פוטנציאל2/4 →
שוק הלוואות של כ-2 טריליון דולר בשנה שיורד לכיוון 1.9 טריליון, ש-Rocket כבר נותנת בו כהלוואה אחת מכל שתים עשרה; כדי לגדול צריך ריבית נמוכה יותר.
רמת סיכון3/4 →
מייסד אחד שולט בזכויות ההצבעה ותקופת חסימה גדולה מסתיימת באמצע 2027, אבל העסק מפוזר בין מיליוני לווים.
תמחור2/4 →
במכפיל של 3.09 על ההון העצמי המוחשי, המחיר דורש תשואה של כ-26% במשך שנים, כמעט כפול מ-13.6% שהושגו בארבעת הרבעונים האחרונים.
חוזק הראיות3/4 →
רוב הטענות הן נתונים מדוחות רשמיים; החפיר והשוק נשענים על נתוני הסוכנויות ועל דוח 10-K של מתחרה, והתשואה הנדרשת היא חישוב שלנו.
השורה התחתונה
ניטרלית, בביטחון בינוני. העסק בינוני: עמלות הגבייה עוברות עכשיו מיליארד דולר ברבעון והחיסכון מהמיזוג מגדיל את הרווח, אבל פעילות ההלוואות של Rocket עצמה מתכווצת. המחיר מלא. המניה נסחרת במכפיל של 3.09 על ההון העצמי המוחשי, כלומר מה שהחברה מחזיקה פחות מה שהיא חייבת ופחות המוניטין מהעסקאות שלה. במכפיל כזה המחיר דורש תשואה קבועה של כ-26% על ההון הזה, כמעט כפול מ-13.6% שהיא השיגה בפועל. Fannie Mae צופה שהשוק יתכווץ שוב ב-2027, כך שההתאוששות שהמחיר מגלם עדיין לא נראית באופק.
הטיעון לטווח הארוךכשהריבית יורדת, מיליוני לווים ממחזרים את המשכנתה, ומי שגובה את התשלומים על הכי הרבה הלוואות הוא הראשון בתור לתת להם את ההלוואה החדשה.
הראיות (באנגלית) · 6 טענות
- The savings are management's own count and unaudited.
- Part of the Q3 cost fall is volume-driven pay that returns when lending recovers.
Servicing rights are carried at fair value and moved by $710M in one quarter, so book value swings with rates.
Q4 2025 was the first quarter with Mr. Cooper, so the year mixes integration costs and a market that is now smaller.
- Goodwill from two stock deals is excluded, so on full book of 1.49 times the needed return is near 14%.
- A mortgage lender's return swings with the market; 2027 could be lower and 2029 far higher.
- The MBA's October forecast is higher, near $1.99 trillion for 2027.
- Fannie Mae notes there is no universal source for market-wide originations data, so these are its estimates.
החברה
Rocket מלווה כסף לקניית דירה או למחזור משכנתה, ישירות דרך האפליקציה והאתר שלה ודרך ברוקרים עצמאיים שמוכרים את ההלוואות שלה. אחר כך היא מנהלת את ההלוואות: גובה את התשלומים, מטפלת בחשבון הנאמנות לארנונה ולביטוח ומדברת עם הלווה לאורך כל חיי ההלוואה.
היא מנהלת הלוואות בהיקף של 2,007 מיליארד דולר עבור 9.1 מיליון לווים. בבעלותה גם Redfin, אתר לחיפוש דירות ותיווך, והיא משתמשת ב-AI כדי לאשר הלוואות ולענות לשיחות עם פחות עובדים. בלעדיה, לווה פונה לבנק או לחברת משכנתאות אחרת.
הראיות (באנגלית) · 3 טענות
None of these is audited, and Rocket gives no cost per loan to show the saving.
ממה היא מרוויחה
יש שני מקורות הכנסה. הראשון: רווח על מכירת כל הלוואה חדשה לאחת הסוכנויות Fannie Mae, Freddie Mac או Ginnie Mae. כשהיא מצאה את הלווה בעצמה הרווח הוא 4.31% מערך ההלוואה, וכשברוקר מצא אותו 0.70%. השני: עמלת גבייה שנתית על כל הלוואה שהיא ממשיכה לנהל, 1,032 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2026. פעילות המשכנתאות תרמה ברבעון 1,138 מיליון דולר, ו-Redfin ושאר העסקים 189 מיליון.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
פירוט מקורות ההכנסה
| מקור | משקל במכירות (תשעה חודשים עד 30 בספטמבר 2026) | איך |
|---|---|---|
| רווח ממכירת הלוואות | 40% | הרווח מנתינת הלוואות ומכירתן, כולל שווי זכות הגבייה שנשארת בידיה; 3,609 מיליון דולר. |
| הכנסות מעמלות גבייה | 35% | עמלות על גביית התשלומים על הלוואות של 2.0 טריליון דולר; 3,181 מיליון דולר. |
| הכנסות ריבית | 18% | ריבית על הלוואות לפני שהן נמכרות ועל כספי לווים שמוחזקים בנאמנות; 1,640 מיליון דולר. |
| הכנסות אחרות | 17% | עמלות רישום ועסקה, עמלות תיווך של Redfin, מנויי Rocket Money ופעילות Rocket Loans; 1,524 מיליון דולר. |
| שינוי בשווי זכויות הגבייה | -10% | הירידה בשווי ככל שהלוואות נפרעות, בניכוי גידור ותנועות ריבית; −945 מיליון דולר. |
ההנהלה
וארון קרישנה מנהל את Rocket מאז 2023, אחרי Intuit, והוביל את שתי העסקאות. המייסד דן גילברט שולט ב-57.2% מזכויות ההצבעה, כך שבעלי מניות מבחוץ לא יכולים להחליף את הדירקטוריון. המנכ״ל קיבל 52.9 מיליון דולר על 2025, רובם במניות. הבונוס תלוי בהכנסות מתואמות, ברווח ובנתח שוק, ואף חלק ממנו לא תלוי בתשואה על ההון העצמי. בעלי עניין מכרו 555,000 מניות בשנה, כולן במסגרת תוכניות מכירה שנקבעו מראש, ולא קנו אף מניה.
הראיות (באנגלית) · 3 טענות
היתרון התחרותי, ומי מאיים עליו
למה הלקוחות נשארים
היתרון הוא גודל תיק הגבייה. Rocket מחזיקה בקשר התשלומים עם כ-15% מכל חוב המשכנתאות בארה״ב, כך שכשאחד הלווים האלה רוצה הלוואה חדשה, Rocket יודעת ראשונה ויכולה להתקשר ראשונה. לדברי ההנהלה, שיעור ההחזרה של לווים לתיק הגיע לשיא, ו-98% מהלקוחות נשארו לאורך שנים עשר חודשים.
זו הסיבה שההלוואות הישירות שלה מרוויחות הרבה יותר מההלוואות דרך ברוקרים. הגבול הוא השוואת מחירים: לפי Freddie Mac, לווה שמבקש הצעות מארבעה מלווים יכול לחסוך יותר מ-1,200 דולר בשנה.
הראיות (באנגלית) · 5 טענות
- Rocket gives no recapture rate in the 10-Q, only a net client retention rate.
- The 65% goal is Rocket's own and has a date more than a year away.
The New York Fed figure includes home equity lines and loans Rocket could never service, and is dated June rather than September.
האיום
בדוח השנתי של PennyMac עצמה מופיעות Rocket, UWM, Rithm ו-Freedom כמתחרות שלה. UWM נאבקת על ההלוואות דרך ברוקרים, ושם נעילות הריבית של Rocket ירדו ב-28% בשנה. בנקים עדיין נותנים יותר משליש מההלוואות, וסוכני קנייה מבוססי AI עשויים יום אחד לבחור עבור הלווה את המלווה הזול ביותר.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
None of these is audited, and Rocket gives no cost per loan to show the saving.
המתחרות: UWMC, PFSI, RITM, LDI, ועוד ארבע: פרטיות, פיתוח פנימי של לקוחות או נסחרות בחו״ל.
פירוט המתחרים
| סימול | מתחרה | תחומי התחרות | שלב | בסיס להשוואה |
|---|---|---|---|---|
| UWMC | United Wholesale Mortgageבסיס להשוואה: כן | משכנתאות: נתינת הלוואות וגבייה | כבר נמכר | כן |
| PFSI | PennyMacבסיס להשוואה: כן | משכנתאות: נתינת הלוואות וגבייה | כבר נמכר | כן |
| RITM | Rithm Capital (Newrez)בסיס להשוואה: לא נבדק | משכנתאות: נתינת הלוואות וגבייה | כבר נמכר | לא נבדק |
| חברה פרטית | Freedom Mortgageבסיס להשוואה: חברה פרטית | משכנתאות: נתינת הלוואות וגבייה | כבר נמכר | חברה פרטית |
| לא נסחרת בבורסה | בנקים ואגודות אשראיבסיס להשוואה: לא נסחרים בבורסה | משכנתאות: נתינת הלוואות וגבייה | כבר נמכר | לא נסחרת בבורסה |
| לא נסחרת בבורסה | סוכני קנייה מבוססי AI של הצרכנים עצמםבסיס להשוואה: לא נסחרים בבורסה | משכנתאות: נתינת הלוואות וגבייה | הוכרז | לא נסחרת בבורסה |
| לא נסחרת בבורסה | אתרי נדל״ן ומשרדי תיווך אחריםבסיס להשוואה: לא נסחרים בבורסה | שאר העסקים: Redfin, Rocket Money וגם Rocket Loans | כבר נמכר | לא נסחרת בבורסה |
| LDI | loanDepotבסיס להשוואה: כן | - | כבר נמכר | כן |
פוטנציאל הצמיחה
גודל ההזדמנות
אמריקאים לווים כ-2.1 טריליון דולר בשנה כדי לקנות דירה או למחזר משכנתה, ולפי Fannie Mae הסכום ירד ל-1.9 טריליון ב-2027. ברבעון האחרון Rocket נתנה כהלוואה אחת מכל שתים עשרה. היקף החוב שצריך לגבות עליו הוא 13.1 טריליון דולר, ו-Rocket מנהלת כ-15% ממנו. ריבית נמוכה יותר תגדיל מהר את הנתון הראשון, כי המחזורים הם מה שנפגע הכי הרבה כשהריבית גבוהה.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
- The MBA's October forecast is higher, near $1.99 trillion for 2027.
- Fannie Mae notes there is no universal source for market-wide originations data, so these are its estimates.
Closed volume includes correspondent loans bought from other lenders, which Rocket did not originate.
The New York Fed figure includes home equity lines and loans Rocket could never service, and is dated June rather than September.
מי כבר התחייב
הסוכנויות שוכרות את Rocket לגבות על הלוואות בהיקף של 2,007 מיליארד דולר לכל חיי כל הלוואה, אבל הן יכולות לסיים את זה בכל רגע. Compass חתמה על ברית לשלוש שנים כדי להפנות יותר נכסים למכירה לקונים של Rocket, בלי התחייבות להיקף.
הראיות (באנגלית) · 3 טענות
התוצאות
המספרים
המכירות צמחו ב-31% בשנה שהסתיימה בדצמבר 2025, בקצב דומה ל-34% בשנה שלפניה.
היא הפסידה 1.0% מהמכירות.
בחמש השנים האחרונות המכירות השנתיות השתנו בין ירידה של 55% לעלייה של 34%, ובשלוש מהשנים הן ירדו.
התשואה על ההון העצמי הייתה שלילית: −0.4% בשנה.
כל המספרים
נתונים מדוחות ה-10-K וה-10-Q של החברה, נכון ל-31 באוקטובר 2026. שנת הכספים של החברה מסתיימת בדצמבר.
| דצמבר 2021 | דצמבר 2022 | דצמבר 2023 | דצמבר 2024 | דצמבר 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| גודל וצמיחה | |||||
| מכירות | $12.9B | $5.84B | $3.80B | $5.10B | $6.70B |
| צמיחת המכירות | −17% | −55% | −35% | +34% | +31% |
| רווח | |||||
| שיעור הרווח הנקי | 2.4% | 0.8% | −0.4% | 0.6% | −1.0% |
| עלות הצמיחה, לכל דולר מכירות | |||||
| הנהלה וכלליות | 9.2% | 16% | 21% | 18% | 21% |
| תגמול מבוסס מניות | 1.3% | 3.7% | 4.7% | 2.8% | 5.1% |
| השקעות הוניות | 0.9% | 1.6% | 1.6% | 1.3% | 1.4% |
| מזומנים | |||||
| תזרים מפעילות שוטפת | $7.74B | $10.8B | $111M | −$2.63B | −$3.93B |
| תזרים מזומנים חופשי | $7.63B | $10.7B | $51.0M | −$2.70B | −$4.02B |
| מאזן | |||||
| מזומנים והשקעות לזמן קצר | $2.13B | $722M | $1.11B | $1.27B | $2.70B |
| חוב | - | - | - | - | $10.4B |
| מזומן נטו | - | - | - | - | −$7.73B |
| תשואות ומניות | |||||
| מספר המניות (בדילול מלא) | - | - | - | 141M | 1.32B |
עלות הצמיחה
הצמיחה נקנתה, לא הושגה: העסקאות הכפילו את ההכנסות והוסיפו הפחתות ותגמול במניות. מאז, החיסכון בעלויות הפך כל דולר הכנסה חדש לרווחי יותר, ושיעורי הרווח עלו ארבעה רבעונים ברציפות. עלויות ההנהלה והשכר עלו גם כשההכנסות קרסו ואחר כך התאוששו.
הראיות (באנגלית) · 3 טענות
- The savings are management's own count and unaudited.
- Part of the Q3 cost fall is volume-driven pay that returns when lending recovers.
הדוח האחרון (29 באוקטובר)
הרבעון שהסתיים בספטמבר 2026, נתונים מהדוחות.
ברבעון שהסתיים בספטמבר 2026 ההכנסות המתואמות עלו ל-2,574 מיליון דולר והרווח המתואם ל-419 מיליון, לעומת 158 מיליון שנה קודם, בזכות הכנסות מעמלות גבייה שגדלו פי 2.5 אחרי רכישת Mr. Cooper. הרווח הנקי, 709 מיליון דולר, נראה טוב עוד יותר, אבל 710 מיליון ממנו היו עלייה בשווי זכויות הגבייה, שהנתונים המתואמים מנטרלים.
מתחת לפני השטח, פעילות ההלוואות הצטמצמה: נעילות הריבית ירדו ב-15%. החיסכון בעלויות נשא את הרווח, ותחזית החברה לרבעון הרביעי מצביעה על הכנסות מתואמות של בין 2.1 ל-2.3 מיליארד דולר, פחות מברבעון השלישי.
מה זה אומר על התזההדוח הוכיח שעמלות הגבייה והחיסכון מהמיזוג אמיתיים וגדלים, וזה מחזק את הטיעון על העסק. הוא לא הראה התאוששות בהלוואות, והתחזית החלשה מרחיקה את התשואה שהמחיר דורש, ולכן ההערכה נשארת ניטרלית.
הרבעון בפירוט
צמיחת המכירות לעומת הרבעון הקודם, לפי הדוחות. החברה תיקנה בדיעבד את הנתונים ההיסטוריים שלה, ולכן רבעונים משני צדי התיקון עשויים לתאר עסק שונה; n/c מסמן רבעון שאין בסיס להשוואתו.
רווח למניה $0.15 לעומת $0.14 צפוי; $0.25 לפי הדוחות, והפער הוא הסעיפים שהחברה מנטרלת.
הראיות (באנגלית) · 6 טענות
- The savings are management's own count and unaudited.
- Part of the Q3 cost fall is volume-driven pay that returns when lending recovers.
- The finance chief expects the refinance market to fall by almost half from Q3, so the guide rests on share gains.
- Q4 is seasonally weak, 15% to 18% below Q3 in a normal year, management says.
לאן הלך הכסף
Rocket שילמה על Redfin ועל Mr. Cooper במניות חדשות, ולכן מספר המניות עלה בכשליש. היא מוכרת חלק מזכויות הגבייה במזומן כשהמחיר טוב, ושומרת לעצמה את העבודה ואת הזכות להלוואה הבאה. היא לא ביצעה רכישה חוזרת של מניות.
בעלי עניין ברבעון השלישי של 2026: 2 רכישות ו-13 מכירות, לפי דיווחי Form 4 שלהם.
הראיות (באנגלית) · 3 טענות
המחיר, ואיפה אנחנו חלוקים על השוק
בקצרה. מלא: המחיר מגלם התאוששות בשוק ההלוואות ותשואה כמעט כפולה מהיום, ששום תחזית עוד לא מראה.
המניה ירדה ביותר ממחצית בין ינואר לאוקטובר, ככל שתחזיות הריבית עלו, ואז קפצה ב-7.4% ביום שאחרי דוח הרבעון השלישי. שני תאריכים חשובים בהמשך. דוח הרבעון הרביעי בסוף פברואר יראה אם ההכנסות נכנסות לטווח התחזית. וב-30 ביוני 2027 כ-924 מיליון מניות חסומות ישתחררו למכירה. ברקע של שניהם, לפי התחזית של Fannie Mae שוק ההלוואות יתכווץ שוב בשנה הבאה.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
- The finance chief expects the refinance market to fall by almost half from Q3, so the guide rests on share gains.
- Q4 is seasonally weak, 15% to 18% below Q3 in a normal year, management says.
- The MBA's October forecast is higher, near $1.99 trillion for 2027.
- Fannie Mae notes there is no universal source for market-wide originations data, so these are its estimates.
איך לקרוא את המכפיל
כדי להצדיק את המחיר הזה, Rocket צריכה להשיג כמעט פי שניים מהתשואה הנוכחית שלה, לאורך זמן. על בסיס ההון העצמי המלא, כולל מוניטין, היא נראית הוגנת יותר לצד PennyMac ו-loanDepot, אבל את המוניטין הזה Rocket קנתה במניות שלה.
- ההון העצמי המוחשי הוא 11.7 מיליארד דולר: מה ש-Rocket מחזיקה, פחות מה שהיא חייבת ופחות המוניטין.
- השוק משלם מכפיל של 3.09 עליו.
- בתשואה נדרשת של 11% וצמיחה של 4%, מכפיל כזה דורש תשואה של כ-26% עליו בכל שנה.
- בארבעת הרבעונים האחרונים Rocket השיגה 13.6%.
מול ההיסטוריה שלה. זולה מהמכפיל המקובל שלה על ההון העצמי המלא, אבל ההון הזה כולל עכשיו מוניטין משתי עסקאות במניות, כך שהמכפיל הישן תמחר חברה קטנה יותר כמעט בלי מוניטין.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
Servicing rights are carried at fair value and moved by $710M in one quarter, so book value swings with rates.
Q4 2025 was the first quarter with Mr. Cooper, so the year mixes integration costs and a market that is now smaller.
- Goodwill from two stock deals is excluded, so on full book of 1.49 times the needed return is near 14%.
- A mortgage lender's return swings with the market; 2027 could be lower and 2029 far higher.
The vendor's tangible book multiple is unavailable for every peer, so the comparison is on full book, which flatters a serial stock acquirer.
המכפיל מול המתחרים
המתחרות שהדוח השנתי של החברה עצמה מונה בשמן, וכל אחת מהן אומתה מול הדוח שלה. מדורגות לפי מכפיל ההון העצמי, מהזולה ליקרה:
| סימול | חברה | מכפיל ההון העצמי |
|---|---|---|
| LDI | loanDepot | 0.7× |
| PFSI | PennyMac Financial Services | 0.8× |
| RKT | Rocket Companies | 1.5× |
| UWMC | UWM Holdings | 2.5× |
החציון של שלוש האחרות הוא 0.8. Rocket Companies היא השנייה ביוקרה מבין ארבע.
נתוני המתחרות מגיעים מספק נתונים, ולכן עדיף להסתכל על טווח הערכים בקבוצה כולה ולא על השוואה בין שתי חברות בלבד.
Rocket נסחרת מעל המלוות הדומות לה ביותר ומתחת לאחת, כך שהפרמיה היא שלה: תיק הגבייה והערוץ הישיר, לא של הקבוצה כולה.
איפה אנחנו חלוקים על השוק
מלווה שבוי של הריבית: המניה איבדה השנה יותר ממחצית מערכה, רוב האנליסטים ממליצים להחזיק, ויותר מרבע מהמניות הצפות מוחזקות בשורט.
יציבה יותר ממה שהשוק חושב, כי העמלות והחיסכון שומרים על הרווח, אבל עדיין מתומחרת להתאוששות שאף אחד לא צופה ל-2027.
על בסיס העסק, נראה שהמכירה מוגזמת: הרווח עלה בכל רבעון בזמן שהמניה ירדה, ופוזיציות השורט מחזיקות 27.8% מהמניות הצפות. ראיות שסותרות את ההערכה שלנו: המכפיל על ההון העצמי המוחשי כבר מגלם התאוששות חזקה, והאנליסטים נעשו חיוביים יותר, לא פחות.
מה אומרים האנליסטים
הראיות (באנגלית) · 5 טענות
- Goodwill from two stock deals is excluded, so on full book of 1.49 times the needed return is near 14%.
- A mortgage lender's return swings with the market; 2027 could be lower and 2029 far higher.
מה יכול להשתבש, ואיך נדע
הסיכונים
- שוק ההלוואות ממשיך להתכווץ. Fannie Mae צופה הלוואות של 1.9 טריליון דולר ב-2027, ונעילות הריבית של Rocket עצמה כבר ירדו ב-15%.
- ההלוואות דרך ברוקרים הולכות לאיבוד. נעילות הריבית של Rocket Pro ירדו ב-28% בשנה, והן מרוויחות 0.70% מערך ההלוואה.
- גל של מניות למכירה. כ-924 מיליון מניות Class L יוכלו להימכר החל מ-30 ביוני 2027.
- החוזים בידי הסוכנויות. Fannie, Freddie ו-Ginnie קובעות את עמלות הגבייה ויכולות לסיים את הגבייה של Rocket בכל רגע.
- לווים משווים הצעות. לווה שמבקש הצעות מארבעה מלווים יכול לחסוך יותר מ-1,200 דולר בשנה, וזה מגביל את המרווחים בערוץ הישיר.
- ההון העצמי זז עם הריבית. זכויות הגבייה משוערכות לפי שווי שוק, ושוויין זז ב-710 מיליון דולר ברבעון אחד.
הראיות (באנגלית) · 6 טענות
- The MBA's October forecast is higher, near $1.99 trillion for 2027.
- Fannie Mae notes there is no universal source for market-wide originations data, so these are its estimates.
שאלות פתוחות
- איזה חלק מהלווים שעוזבים את תיק הגבייה של Rocket לוקחים את ההלוואה הבאה מ-Rocket, בהשוואה לחברות גבייה אחרות?
- כמה הכנסות ורווח Redfin מייצרת בעצמה, בתוך שאר העסקים.
- נתח השוק של Rocket מכלל המשכנתאות, כפי שמודד אותו גורם מחוץ לחברה ולא לפי האומדן שלה.
- כמה זמן ריבית המשכנתאות תישאר מעל 7%.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
- Rocket gives no recapture rate in the 10-Q, only a net client retention rate.
- The 65% goal is Rocket's own and has a date more than a year away.
Closed volume includes correspondent loans bought from other lenders, which Rocket did not originate.
- The MBA's October forecast is higher, near $1.99 trillion for 2027.
- Fannie Mae notes there is no universal source for market-wide originations data, so these are its estimates.
מה ישנה את ההערכה שלנו
- ניטרלית→אטרקטיביתהמחיר דורש תשואה שבהישג יד
בתנאי ש:
- ○המכפיל על ההון העצמי המוחשי יורד לכ-2.0, שם הוא דורש תשואה קבועה של 18% ולא של 26%.נבדק מדי יום
- ניטרלית→אטרקטיביתהתשואה מופיעה בדוחות
נדרשים כל אלה:
- ○התשואה המתואמת על ההון העצמי המוחשי מגיעה ל-20% בחישוב שנתי לפי קצב של רבעון, לעומת כ-14% ברבעון השלישי של 2026.ייבדק בדוח הבא, עד 25 בפברואר
- ○המכפיל על ההון העצמי המוחשי הוא כ-2.3 או פחות, שם הוא דורש תשואה קבועה של 20%.נבדק מדי יום
נטעה גם אם
- הכנסות מתואמות ברבעון הרביעי של 2026 מתחת ל-2.1 מיליארד דולר, הקצה התחתון של תחזית החברה.
- הכנסות מעמלות גבייה מתחת ל-900 מיליון דולר ברבעון.
- החיסכון מרכישת Mr. Cooper נשאר מתחת לקצב של 400 מיליון דולר בשנה עד תחילת 2027.
מה בהמשך
- 25 בפברואר 2027 תוצאות הרבעון הרביעי של 2026: ההכנסות המתואמות מול טווח התחזית, בין 2.1 ל-2.3 מיליארד דולר; האם העלויות יורדות לכ-1.85 מיליארד דולר; והאם החיסכון מרכישת Mr. Cooper הושלם.
כל האירועים הצפויים
- 25 בפברואר 2027 תוצאות הרבעון הרביעי של 2026: ההכנסות המתואמות מול טווח התחזית, בין 2.1 ל-2.3 מיליארד דולר; האם העלויות יורדות לכ-1.85 מיליארד דולר; והאם החיסכון מרכישת Mr. Cooper הושלם.
- 30 ביוני 2027 סיום החסימה על מניות Class L-2: האם דן גילברט או בעלי מניות ותיקים אחרים מוכרים חלק מ-924 מיליון המניות שמשתחררות למכירה.
מה קרה מאז
- 31 באוקטוברהתזה נכתבהניטרלית, ביטחון בינונימלווה וחברת גבייה במיקום טוב שמרוויחה בשפל של השוק שלה, במחיר שכבר דורש תשואה כמעט כפולה מהיום.
מקורות 14
Sources - 14
Every claim above cites one of these, or states the reasoning that derived it. The quote is frozen at the date it was read: a link can rot, and an agent fetch returns a reading of a page rather than the page. Backs counts the whole claim ledger, so it can name a claim this page does not surface.
- S01primarycompany filing2026-03-02business, competition classes, acquisitions and their terms, agency dependence, governance and control, risk factorsbacksC01C02C21C37C39C42C45
- S02primarycompany filing2026-10-29Q3 statements and reconciliations, volumes and margins, liquidity, MSR sales, the Q4 guide, segment results
Generated Q3'26 total revenue, net of $3.28 billion and adjusted revenue of $2.57 billion. Reported Q3'26 GAAP net income of $709 million and adjusted net income of $419 million.
backsC03C04C05C13C16C18C34C35C36C40C44 - S03primarytranscript2026-10-29Rocket Companies Q3 2026 earnings call transcript (FMP)data/cache/transcripts/RKT-2026Q3.jsonmarket share estimates, cost savings, the Q4 guide and costs, recapture, AI and Redfin claims; questions from Zelman, Goldman Sachs, Morgan Stanley, BTIG, StoneX, Wells Fargo and KBW
Based on our estimates, purchase market share approached 6.5% and refinance market share was 15.5%. ... we expect adjusted revenue to be between $2.1 billion and $2.3 billion.
backsC08C13C15C16C34C35C43 - S04primarycompany filing2026-10-30share count, borrowings and maturities, segment note, key indicators, servicing data, tax receivable agreementbacksC01C03C05C06C07C14C18C19C20C36C42
- S05primarycompany filing2026-04-29ownership and voting power, the Class L lock-ups, executive pay and how it is earnedbacksC21C22
- S06primarycompany filing2026-02-20PennyMac Financial Services, Inc. Form 10-K for the fiscal year ended December 31, 2025 PennyMac Financial Servicesa rival naming Rocket Mortgage among the non-bank producers and servicers it competes withbacksC28
- S07primaryindustry data2026-10-12single-family originations by quarter and year, purchase and refinance, and the 30-year rate path, 2025 to 2027
Single-Family Mortgage Originations 379 517 511 585 571 553 513 448 377 507 501 480 1,992 2,085 1,865
backsC09 - S08primaryregulator2026-08-11Federal Reserve Bank of New York, Household Debt and Credit Report, Q2 2026 Federal Reserve Bank of New YorkUS mortgage balances outstanding and new originations, from the central bank's credit panel
Mortgage balances declined by $74 billion in the second quarter and totaled $13.1 trillion at the end of June.
backsC11 - S09primaryregulator2024-10-07Consumer Financial Protection Bureau, 'CFPB Report Finds Significant Drop in Annual Mortgage Applications and Originations in 2023' Consumer Financial Protection Bureauwhat a mortgage costs the borrower and the non-bank share of lending, from HMDA data
The median total loan costs for home purchase loans was about $6,700 in 2023, while for refinance loans the loan cost was over $7,300. ... independent mortgage companies originated nearly 62% of all closed-end home purchase loans and over 64% of refinance loans.
backsC29 - S10primaryindustry data2023-02-16what shopping between lenders is worth to a borrower
homebuyers can potentially save $600-$1,200 annually by applying for mortgages from multiple lenders, according to new research by Freddie Mac.
backsC30 - S11secondaryvendor data2026-10-31Research pack (FMP market tier and FINRA short interest), frozen as content/RKT/research-pack.jsoncontent/RKT/research-pack.jsonprice and returns, the analyst split and its history, short interest, the filed cohort's multiples and marginsbacksC27C31C32C33
- S12primarycompany filing2026-10-30every open-market trade in the year, each with its Rule 10b5-1 flagbacksC23
- S13primarycompany filing2026-10-31six years of filed revenue, costs, stock pay and capital spendingbacksC38
- S14primarycompany filing2026-02-26Q4 and full-year 2025 results and reconciliations, the Compass alliance
Announced three-year strategic alliance with Compass International Holdings to expand housing inventory
backsC37C41