BILL Holdings
תוכנה שעסקים קטנים משתמשים בה כדי לשלם לספקים ולנהל כרטיסי אשראי עסקיים, והיא גובה עמלה קטנה בכל פעם שכסף עובר.
הציונים
צמיחה3/4 ↓
בשנת הכספים 2026 צמחו ההכנסות בניכוי ההטבות ב-9.7% וההכנסות מהליבה ב-12.5%, לעומת 65% בשנת הכספים 2023, ומספר הלקוחות ירד ב-3%.
איכות העסק2/4 ↓
עלויות המעבר וערוץ רואי החשבון אמיתיים, אבל QuickBooks וגם Ramp וגם Capital One מוכרות את אותו שירות, ומספר הלקוחות ירד.
איתנות פיננסית3/4 →
מזומן נטו של כ-84 מיליון דולר ותזרים מזומנים חופשי של 354.7 מיליון, אבל את הרכישה החוזרת מממנים אג״ח של 1.4 מיליארד דולר לפירעון ב-2030 ומסגרת אשראי מנוצלת.
יכולת ביצוע3/4 ↑
שמונה רבעונים רצופים מעל התחזיות ותחזית מועלית לשנת הכספים 2026, אבל צירוף הלקוחות החדשים נחלש בזמן הארגון מחדש ותחזית הצמיחה ירדה מדרגה.
ערך לבעלי המניות3/4 ↑
הרכישות החוזרות הקטינו את מספר המניות בכ-14% מאז מאי, יותר מהדילול מתגמול במניות, אבל התגמול במניות עדיין עולה כ-14% מההכנסות.
פוטנציאל2/4 →
שוק של כמעט 14 מיליארד דולר לפי המחירים של BILL עצמה, וכ-8% מהעסקים כבר לקוחות שלה, אבל הצמיחה תלויה בסוכנים שעוד אין להם מחיר ובבלימת המתחרים.
רמת סיכון3/4 →
כללי עמלות הכרטיסים, הריבית על כספי לקוחות ותהליך מכירה שלא הוכרע; אין לקוח יחיד שמכריע את התוצאות.
תמחור3/4 →
אחרי התגמול במניות, המחיר דורש צמיחה של כ-9% בשנה בתזרים אם תחזית שנת הכספים 2027 תתממש, קרוב לטווח של ההנהלה עצמה.
חוזק הראיות3/4 →
ההכנסות, המזומנים והחוב נשענים על נתונים מדווחים, אבל שיעור שימור הלקוחות, שיעורי העמלה ותוכנית ה-AI נשענים על דברי ההנהלה.
אם ההימור מצליח: 1.1× · אם הוא נכשל, נשארים כ-100%.
השורה התחתונה
הציון שלנו לחברת BILL Holdings: ניטרלית. העסק בינוני: עמלות התשלום מכ-479,000 עסקים קטנים ממשיכות לצמוח, אבל QuickBooks וחברות הכרטיסים מוכרות היום את אותו דבר, ומספר הלקוחות ירד. המחיר הוגן: על הרווח המתואם של החברה המניה נראית זולה, אבל כשסופרים את המניות שהיא משלמת לעובדים כהוצאה, היא צריכה שהתוכנית לשנה הבאה תתממש. כהימור היא דפנסיבית: סוכני ה-AI החדשים יכולים להוסיף מעט, וכמעט כל השווי של היום נשען על עסקי התשלומים לבדם.
הטיעון לטווח הארוךאם סוכנים ינהלו את הנהלת החשבונות, החברה שמחזיקה את התשלומים ואת הנתונים תוכל לגבות על העבודה.
הראיות (באנגלית) · 7 טענות
Management says the change aligns with industry practice and improves comparability, so it is a presentation choice, not a loss of business.
Management attributes part of the fall to a deliberate move to larger customers and to leaving custom bank programmes (C30, C32).
- Management's range of low double digits to mid teens for core growth, with margins rising, would carry the guided base (C13b).
- Interest on customer funds, about a tenth of revenue, falls when rates do (C34), which the growth has to outrun.
Severance cash from the May 2026 job cuts falls partly in FY2027 (C14), which the ratio does not hold back.
The 10-K lists AI-native entrants among rivals and says AI lowers barriers to entry (C22).
החברה
תשלום חשבונות הספקים של עסק קטן פירושו לבדוק כל חשבון, לקבל את אישור הבעלים, לכתוב צ׳ק או לבצע העברה בנקאית ולרשום הכול בספרים. BILL עושה את כל זה ברשת: החשבונות מגיעים במייל, נקראים אוטומטית, מאושרים בידי האדם הנכון ומשולמים, והספרים מתעדכנים מעצמם.
היא גם מנפיקה כרטיסי אשראי עסקיים עם תקרות הוצאה, ומוכרת את אותם כלים בתוך תוכנות של חברות אחרות. עכשיו היא בונה סוכני AI שיעשו את העבודה הזאת בשביל הלקוחות.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
Management attributes part of the fall to a deliberate move to larger customers and to leaving custom bank programmes (C30, C32).
The 10-K lists AI-native entrants among rivals and says AI lowers barriers to entry (C22).
ממה היא מרוויחה
רובן עמלה קטנה על כל תשלום: נתח מכל העברה בנקאית, צ׳ק או תשלום בכרטיס שעובר דרכה. בכרטיסים שלה היא מרוויחה את העמלה שהחנויות משלמות, אבל מחזירה כמחצית ממנה למשתמשים כהטבות, ומיולי 2026 היא מנכה אותן מההכנסות. דמי מנוי חודשיים מביאים כשישית, והריבית על כספי לקוחות שממתינים לתשלום מביאה קצת פחות מעשירית, נתח שמצטמק כשהריבית יורדת.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
Management says the change aligns with industry practice and improves comparability, so it is a presentation choice, not a loss of business.
פירוט מקורות ההכנסה
| מקור | משקל במכירות (שנת הכספים 2026) | איך |
|---|---|---|
| עמלות עסקאות בכרטיסים (Spend & Expense) | 41% | עמלות סליקה על הוצאות בכרטיסי Divvy; ההטבות, שמנוכות עכשיו מההכנסות, לוקחות כמחצית מהן. |
| עמלות עסקאות בתשלומים לספקים ובגבייה | 30% | עמלה על כל תשלום שנשלח או מתקבל: העברת ACH, כרטיס, צ׳ק, העברה לחו״ל והעברה מיידית. |
| דמי מנוי | 18% | דמים חודשיים או שנתיים לכל משתמש בתוכנת התשלומים והגבייה וב-Invoice2go, וגם מהשותפים המשלבים את המוצר. |
| ריבית על כספי לקוחות | 9% | הריבית על כספי הלקוחות בין הגבייה לתשלום. |
| עמלות עסקאות משולבות | 2% | עמלות תשלום שנגבות בתוך התוכנה של שותפים ובנקים. |
ההנהלה
רנה לקרט ייסד את BILL והוא המנכ״ל ויו״ר הדירקטוריון; הוא מחזיק כ-4% מהמניות. רוהיני ג׳יין מונתה לסמנכ״לית הכספים ביולי 2025 וקבעה את יעדי הרווח החדשים. לקרן האקטיביסטית Starboard, שמחזיקה כעשירית מהחברה, יש מושב בדירקטוריון, אחרי שאיימה במאבק הצבעה ב-2025.
הבונוסים נקבעים לפי ההכנסות ולפי מדד רווח שלא כולל את התגמול במניות. בספטמבר 2026 מכר לקרט כ-257,000 מניות במחיר של כ-49 דולר, שלא במסגרת תוכנית מכירה שנקבעה מראש.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
The sales were about 7% of his holding, and the finance and product chiefs' sales the same week were under plans.
היתרון התחרותי, ומי מאיים עליו
למה הלקוחות נשארים
ברגע שעסק הגדיר ב-BILL את הספקים, את כללי האישור ואת החיבור להנהלת החשבונות, ורואה החשבון שלו עובד בה, המעבר למערכת אחרת מסורבל. וגם יש בשביל מה לשלם: סקר בקרב אנשי כספים העריך את העלות של שליחת צ׳ק נייר אחד ב-2.01 עד 4 דולר, לעומת סנטים לתשלום אלקטרוני.
עד עכשיו זה מחזיק. עמלות התשלום על מוצר הליבה עדיין צמחו ב-12% בשנה שעברה. אבל BILL כבר לא מפרסמת כמה לקוחות נשארים, ומספר המשתמשים הכולל ירד.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
Total businesses fell 3% in FY2026 (C05) and Intuit offers the same job inside QuickBooks (C23).
The AP/AR fee per dollar paid is falling (C32) and customer adds slowed, the signs a substitute shows first.
Management attributes part of the fall to a deliberate move to larger customers and to leaving custom bank programmes (C30, C32).
האיום
ב-2023 הוסיפה Intuit תשלום חשבונות בתוך QuickBooks, תוכנת הנהלת החשבונות שרוב העסקים הקטנים כבר משתמשים בה. גם Ramp, חברת כרטיסים פרטית, וגם Brex, שנמצאת היום בבעלות הבנק Capital One, הוסיפו תשלום חשבונות לכרטיסים שלהן. כל אחת מהן יכולה להציע את השירות כחלק ממשהו שהלקוח כבר משלם עליו. BILL המשיכה לצמוח אחרי המהלך של Intuit, אבל העמלה שהיא גובה על כל דולר ששולם נשחקת לאט.
הראיות (באנגלית) · 3 טענות
The AP/AR fee per dollar paid is falling (C32) and customer adds slowed, the signs a substitute shows first.
המתחרות: INTU, COF, ועוד שלוש: פרטיות, פיתוח פנימי של לקוחות או נסחרות בחו״ל.
פירוט המתחרים
| סימול | מתחרה | תחומי התחרות | שלב | בסיס להשוואה |
|---|---|---|---|---|
| INTU | שירות תשלום החשבונות של Intuit QuickBooksבסיס להשוואה: לא נבדק | תוכנה לתשלומים ולניהול כספים: תשלומים לספקים וגבייה, Spend & Expense ופתרונות משולבים | כבר נמכר | לא נבדק |
| חברה פרטית | Rampבסיס להשוואה: חברה פרטית | תוכנה לתשלומים ולניהול כספים: תשלומים לספקים וגבייה, Spend & Expense ופתרונות משולבים | כבר נמכר | חברה פרטית |
| COF | Capital One יחד עם Brexבסיס להשוואה: לא נבדק | תוכנה לתשלומים ולניהול כספים: תשלומים לספקים וגבייה, Spend & Expense ופתרונות משולבים | כבר נמכר | לא נבדק |
| פיתוח פנימי | שירותי תשלום החשבונות של הבנקים וצ׳קים מניירבסיס להשוואה: פיתוח פנימי | תוכנה לתשלומים ולניהול כספים: תשלומים לספקים וגבייה, Spend & Expense ופתרונות משולבים | כבר נמכר | פיתוח פנימי |
| חברה פרטית | סטארט-אפים פיננסיים שנבנו סביב AIבסיס להשוואה: חברה פרטית | סוכני AI: פלטפורמת הסוכנים ותשלומים באמצעות סוכנים | כבר נמכר | חברה פרטית |
פוטנציאל הצמיחה
גודל ההזדמנות
בארה״ב יש כ-5.9 מיליון עסקים עם עובדים. אם כל אחד מהם היה משלם כמו הלקוח הממוצע של BILL, כ-2,400 דולר בשנה, השוק היה מגיע לכ-14.2 מיליארד דולר בשנה. BILL מונה כ-479,000 עסקים, בערך 8% מהמספר הזה, אם כי עסקים זעירים רבים לעולם לא ישלמו על תוכנה. הרוח הגבית אמיתית: תשלומים בין עסקים בהעברה בנקאית צמחו בכמעט 10% ב-2025, כשעסקים עוברים מצ׳קים להעברות.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
Many employer firms are too small to pay for a subscription, so the count overstates the buyers.
Management attributes part of the fall to a deliberate move to larger customers and to leaving custom bank programmes (C30, C32).
מאיפה מגיעה הצמיחה, לפי פעילות
מאיפה מגיעה הצמיחה
| פעילות | משקל בהכנסות | צמיחה ברבעון האחרון | בחצי השנה האחרונה | בשנה האחרונה | משקל בעוד 3 שנים, בקצב של חצי השנה האחרונה |
|---|---|---|---|---|---|
| דמי מנוי ועמלות עסקאות | 92% | +15.8% | +15.8% | +15.7% | 95% |
| ריבית על כספים שמוחזקים עבור לקוחות | 8% | -4.5% | -5.6% | -8.3% | 5% |
| החברה כולה | 100% | +13.8% | +13.6% | +13.0% | 100% |
לפי פילוח ההכנסות המדווח עד 30 ביוני 2026: אם כל פעילות תשמור על קצב הצמיחה של חצי השנה האחרונה, החברה תצמח בכ-14% בשנה הבאה ובכ-15% בשנה השלישית, לעומת 13.0% ב-12 החודשים האחרונים. זה תרחיש ולא תחזית: אף פעילות לא שומרת על הקצב שלה לאורך זמן.
התוצאות
המספרים
המכירות צמחו ב-13% בשנה שהסתיימה ביוני 2026, בערך באותו קצב כמו ה-13% בשנה שלפניה.
שיעור הרווח התפעולי הוא −4.4%, לעומת −28% בשנה שהסתיימה ביוני 2023.
ההוצאות התפעוליות עומדות על 85 סנט מכל דולר מכירות, לעומת 127 סנט בשנה שהסתיימה ביוני 2022.
התשואה על ההון העצמי עמדה על −0.3% בשנה, לעומת −9.9% בשנה שהסתיימה ביוני 2022.
25% מהמכירות הפכו לתזרים מזומנים חופשי: 412 מיליון דולר בשנה.
יש לה 1.94 מיליארד דולר במזומן מול חוב של 1.84 מיליארד דולר, כלומר מזומן נטו של 101 מיליון דולר.
מספר המניות ירד ב-1.8% בארבע שנים, והתגמול במניות עולה 14% מהמכירות.
כל המספרים
נתונים מדוחות 10-K ו-10-Q של החברה, שנקראו ב-31 באוקטובר 2026. שנת הכספים מסתיימת ביוני.
| יוני 2022 | יוני 2023 | יוני 2024 | יוני 2025 | יוני 2026 | |
|---|---|---|---|---|---|
| גודל וצמיחה | |||||
| מכירות | $642M | $1.06B | $1.29B | $1.46B | $1.65B |
| צמיחת המכירות | +169% | +65% | +22% | +13% | +13% |
| רווח | |||||
| שיעור הרווח הגולמי | 77% | 82% | 82% | 81% | 81% |
| שיעור הרווח התפעולי | −49% | −28% | −13% | −5.5% | −4.4% |
| שיעור הרווח הנקי | −51% | −21% | −2.2% | 1.6% | −0.7% |
| עלות הצמיחה, לכל דולר מכירות | |||||
| מחקר ופיתוח | 34% | 30% | 26% | 23% | 18% |
| מכירות ושיווק | 48% | 49% | 37% | 37% | 37% |
| הנהלה וכלליות | 34% | 24% | 22% | 19% | 18% |
| תגמול מבוסס מניות | 31% | 30% | 19% | 17% | 14% |
| השקעות הוניות | 0.8% | 0.7% | 0.1% | 0.3% | 0.2% |
| מזומנים | |||||
| תזרים מפעילות שוטפת | −$18.1M | $188M | $279M | $351M | $416M |
| תזרים מזומנים חופשי | −$23.5M | $180M | $278M | $346M | $412M |
| מאזן | |||||
| מזומנים והשקעות לזמן קצר | $2.71B | $2.66B | $1.59B | $2.22B | $1.94B |
| חוב | $1.77B | $1.84B | $914M | $1.71B | $1.84B |
| מזומן נטו | $932M | $820M | $673M | $504M | $101M |
| תשואות ומניות | |||||
| תשואה על ההון המושקע | - | - | - | −1.2% | - |
| מספר המניות (בדילול מלא) | 102M | 106M | 106M | 104M | 99.9M |
עלות הצמיחה
בין 2023 ל-2026 עלו המכירות בכ-56%, בזמן שהוצאות המחקר וההנהלה כמעט לא זזו, וכך ההפסד הצטמק משנה לשנה. פיטורי 2026 חותכים עוד. ההוצאה שלא ירדה מספיק היא התגמול במניות: כ-14% מההכנסות בשנה שעברה, והרווח שהחברה מעדיפה להציג לא כולל אותה.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
הדוח האחרון (19 באוגוסט)
הרבעון שהסתיים ביוני 2026, לפי הדוחות.
ברבעון הרביעי של שנת הכספים 2026, שהסתיים ביוני, צמחו ההכנסות מהליבה ב-16% ל-400.5 מיליון דולר, והיקף התשלומים גדל ב-14%. ההפסד החשבונאי (GAAP) היה 34.3 מיליון דולר, ברובו עלות הפיטורים. הרווח שההנהלה מעדיפה לצטט, שלא כולל את התגמול במניות ואת העלויות האלה, כמעט הוכפל.
שני דברים הלכו בכיוון ההפוך. BILL צירפה רק כ-1,800 לקוחות, פחות מהקצב הרגיל שלה, והעמלה שהיא גובה על כל דולר בתשלום חשבונות ירדה. לשנה שתסתיים ביוני 2027 ההנהלה צופה צמיחה של בין 10% ל-14% אחרי ההטבות, ורווח חשבונאי (GAAP) של הרבה יותר מ-125 מיליון דולר.
מה זה אומר על התזההדוח הראה שהקיצוצים אמיתיים ושהתוכנית מבטיחה עכשיו רווח חשבונאי. הוא לא הראה שהצמיחה מחזיקה: צירוף הלקוחות האט והעמלה על כל תשלום ירדה, כך שהשאלה אם המתחרים נוגסים בה נשארת פתוחה.
הרבעון בפירוט
צמיחת המכירות לעומת הרבעון הקודם, לפי הדוחות.
רווח למניה $0.84 לעומת $0.71 צפוי.
הראיות (באנגלית) · 5 טענות
Management says the fall in AP/AR take rate came from large customers' ACH volume and would otherwise have been flat.
The guide carries 3 points of growth headwind the company itself names (C30), and the 104M share count includes 11.7M shares behind convertible notes it intends to settle mostly in cash (C09).
Management says the change aligns with industry practice and improves comparability, so it is a presentation choice, not a loss of business.
Gross margin and fraud losses also moved in Q4, so not all of the margin jump is the job cuts (C31).
לאן הלך הכסף
מאז מאי 2026 היא רכשה בחזרה כ-15 מיליון מניות, קרוב לשביעית מהחברה, רובן במחיר של כ-35 דולר, במסגרת תוכנית של 1.0 מיליארד דולר. היא מימנה אותן ממזומנים שהעסק ייצר ומהלוואות, ועדיין יש לה בערך אותו סכום במזומן כמו בחוב.
בעלי עניין ברבעון השלישי של 2026: 12 רכישות ו-26 מכירות, לפי דיווחי Form 4 שלהם.
הראיות (באנגלית) · 2 טענות
המחיר, ואיפה אנחנו חלוקים על השוק
בקצרה. הוגן. זול לפי הרווח שהחברה מעדיפה להציג, אבל הוגן כשסופרים את התגמול במניות, ורק אם התוכנית לשנה הבאה תתממש.
המניה ירדה מ-97.41 דולר בדצמבר 2024 ל-31.96 דולר ביוני 2026, ואז התאוששה ל-48.31 דולר. בפברואר 2026 דיווחה Bloomberg שקרן רכישות מנהלת מגעים לרכישת החברה. שום עסקה לא הוכרזה, ומאז החברה מתנהלת כאילו היא נשארת עצמאית, עם רכישה חוזרת גדולה וקיצוץ עמוק בכוח האדם.
המבחן הבא קרוב: תוצאות הרבעון הראשון ב-5 בנובמבר 2026, הראשונות שידווחו כשהטבות הכרטיסים מנוכות מההכנסות.
הראיות (באנגלית) · 5 טענות
Neither the 10-K nor the proxy mentions a sale process, and the company announced a $1.0B buyback in May (C18).
A sale process can run without disclosure, and a buyer could return at a price (C17).
Q4 FY2026 added only about 1,800 customers (C32), below the range now guided.
איך לקרוא את המכפיל
שווי השוק של החברה הוא כ-4.12 מיליארד דולר. מה צריך להתקיים:
1. בשנה שעברה העסק ייצר 354.7 מיליון דולר של מזומן פנוי, אבל שילם לעובדים 229.8 מיליון דולר במניות, כך שלבעלי המניות נשארו כ-124.9 מיליון דולר. 2. קונה שמצפה לתשואה של 9% בשנה מוכר בעוד עשר שנים במכפיל של 15 על המזומן הזה. 3. מהבסיס של השנה שעברה, המזומן הזה צריך לצמוח בכ-18% בשנה. אם התוכנית לשנה הבאה תתממש, מספיקים כ-10%.
ההנהלה מתכננת צמיחה דו-ספרתית נמוכה, כך שהמחיר מגלם את התוכנית הזאת ומעט מעבר לה.
מול ההיסטוריה שלה. מכפיל המכירות נמוך בהרבה ממה שהיה בעבר, כי הצמיחה האטה מקצב של סטארט-אפ לקצב של חברה בוגרת.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
- Management's range of low double digits to mid teens for core growth, with margins rising, would carry the guided base (C13b).
- Interest on customer funds, about a tenth of revenue, falls when rates do (C34), which the growth has to outrun.
Severance cash from the May 2026 job cuts falls partly in FY2027 (C14), which the ratio does not hold back.
Restructuring charges of $90.9M in FY2026 (C14) depressed cash from operations, so the year understates a normal one somewhat.
המכפיל מול המתחרים
המתחרות שלה עדיין לא נבדקו מול הדוחות שלהן, ולכן אין קבוצה שאפשר להשוות אליה את המחיר; המחיר נבחן מול ההיסטוריה של החברה עצמה.
ההימור: מה הוא מניב אם יצליח
ההימור הוא על סוכני ה-AI של BILL: תוכנה שקוראת, מאשרת ומשלמת חשבונות בשם הלקוח. Visa בודקת תשלומים שמבצע הסוכן של BILL, אבל לאף סוכן עוד אין מחיר או מכירות.
במחיר הוגן, עסקי התשלומים לבדם מצדיקים את מחיר המניה של היום, כך שהסוכנים מגיעים בחינם. אם הם יימכרו היטב, הם יוסיפו רק מעט, ולכן ההימור יקר. אם הם לא יימכרו בכלל, בעלי המניות שומרים כמעט על כל מה שיש להם.
| הכנסות סוכני ה-AI (פלטפורמת הסוכנים ותשלומים באמצעות סוכנים) בעוד שנתיים עד שלוש | כמה לקוחות שמשלמים על סוכני AI נדרשים | במכפיל שצוין |
|---|---|---|
| $5.00M | כ-15.5 אלף, בהנחה ש-25% נשמר | 1.0× |
| 20.00 מיליון דולר (הצלחה גדולה) | כ-62.1 אלף, בהנחה ש-25% נשמר | 1.1× |
| $50.00M | כ-155.3 אלף, בהנחה ש-25% נשמר | 1.1× |
כדי להניב פי 2 (הימור הוגן) יידרשו הכנסות של כ-998.69 מיליון דולר מסוכני ה-AI (כ-3.1 מיליון לקוחות שמשלמים על סוכני AI, בהנחה ש-25% נשמר); כדי להניב פי 5 (הימור זול), כ-4.11 מיליארד דולר הכנסות כאלה (כ-12.8 מיליון לקוחות כאלה, בהנחה ש-25% נשמר), באותו מכפיל.
כל שורה כוללת את סוכני ה-AI בלבד, ועוד את שאר החברה (התוכנה לתשלומים ולניהול כספים: תשלומים לספקים וגבייה, Spend & Expense ופתרונות משולבים) בשווי של כ-4.30 מיליארד דולר.
השלבים שעליה לעבור
- הושלם סוכני ה-AI הושקו ללקוחות
- בתהליך תשלומים חיים באמצעות סוכנים, עם Visa ו-Billtrust עד 30 ביוני 2027
- טרם החל פרסום מחיר או נתון הכנסות לסוכנים עד 20 באוגוסט 2027
הפירוט שמאחורי הדירוג
הראיות (באנגלית) · 6 טענות
The 10-K lists AI-native entrants among rivals and says AI lowers barriers to entry (C22).
Management attributes part of the fall to a deliberate move to larger customers and to leaving custom bank programmes (C30, C32).
Severance cash from the May 2026 job cuts falls partly in FY2027 (C14), which the ratio does not hold back.
- Management's range of low double digits to mid teens for core growth, with margins rising, would carry the guided base (C13b).
- Interest on customer funds, about a tenth of revenue, falls when rates do (C34), which the growth has to outrun.
איפה אנחנו חלוקים על השוק
פינטק זולה ומועמדת להשתלטות, במכפיל של כ-13 על הרווח המתואם של השנה הבאה, עם אקטיביסטים בדירקטוריון.
כשסופרים את התגמול במניות כהוצאה ואת ההכנסות אחרי הטבות הכרטיסים, המחיר הוגן אם התוכנית תתממש, לא זול.
רוב האנליסטים ממליצים לקנות, והדיווחים על השתלטות משאירים באוויר אפשרות להצעת רכש. אבל הזולות נשענת על מדד רווח שלא כולל את התגמול במניות, ועל הכנסות שנספרות לפני הטבות הכרטיסים. אנחנו עלולים לטעות אם הרווח החשבונאי יעלה על התוכנית, או אם יחזור קונה.
מה אומרים האנליסטים
הראיות (באנגלית) · 6 טענות
Neither the 10-K nor the proxy mentions a sale process, and the company announced a $1.0B buyback in May (C18).
The guide carries 3 points of growth headwind the company itself names (C30), and the 104M share count includes 11.7M shares behind convertible notes it intends to settle mostly in cash (C09).
- Management's range of low double digits to mid teens for core growth, with margins rising, would carry the guided base (C13b).
- Interest on customer funds, about a tenth of revenue, falls when rates do (C34), which the growth has to outrun.
Management says the change aligns with industry practice and improves comparability, so it is a presentation choice, not a loss of business.
מה יכול להשתבש, ואיך נדע
הסיכונים
- המתחרים מצרפים את אותו שירות לחבילה QuickBooks וגם Ramp וגם Capital One מציעות תשלום חשבונות בתוך מוצרים שהלקוחות כבר משלמים עליהם, ומספר הלקוחות של BILL ירד ב-3%.
- כללי עמלות הכרטיסים פסק דין או הסדר של רשתות הכרטיסים שיגביל את העמלות או יתיר עמלת תוספת יקטין את ההכנסות של עסקי הכרטיסים.
- ההטבות אוכלות את הכנסות הכרטיסים בשנה שעברה ההטבות לקחו כמחצית מעמלות הכרטיסים, והלקוחות הגדולים מתמקחים הכי קשה.
- ריבית הריבית על כספי הלקוחות יורדת כשהריבית במשק יורדת, והיא כמעט עשירית מההכנסות.
- המייסד מכר המנכ״ל מכר בספטמבר כ-7% מהמניות שלו, שלא במסגרת תוכנית שנקבעה מראש.
הראיות (באנגלית) · 7 טענות
Management attributes part of the fall to a deliberate move to larger customers and to leaving custom bank programmes (C30, C32).
The sales were about 7% of his holding, and the finance and product chiefs' sales the same week were under plans.
Management renegotiated the top rewards tier in Q4 (C32), so the share may fall in FY2027.
שאלות פתוחות
- האם תהליך המכירה שדווח בפברואר 2026 הסתיים, והאם קונה יכול לחזור.
- כמה לקוחות נשארים בכל שנה; BILL כבר לא מפרסמת את הנתון על כלל הלקוחות.
- איך יתומחרו סוכני ה-AI, והאם מישהו ישלם עליהם.
הראיות (באנגלית) · 4 טענות
Neither the 10-K nor the proxy mentions a sale process, and the company announced a $1.0B buyback in May (C18).
A sale process can run without disclosure, and a buyer could return at a price (C17).
Total businesses fell 3% in FY2026 (C05) and Intuit offers the same job inside QuickBooks (C23).
The 10-K lists AI-native entrants among rivals and says AI lowers barriers to entry (C22).
מה ישנה את ההערכה שלנו
- ניטרלית→אטרקטיביתמחיר שמשקף רק את המזומן שהעסק כבר מייצר
נדרשים כל אלה:
- ○המניה יורדת למכפיל של 9 על המזומן הפנוי של השנה שעברה, כשהתוכנית לשנה הבאה עדיין על המסלול.נבדק מדי יום
- ○ההכנסות מהליבה אחרי הטבות הכרטיסים צומחות ב-10% ומעלה לעומת השנה הקודמת, בדוח הבא.ייבדק בדוח הבא, עד 5 בנובמבר
- ניטרלית→אטרקטיביתהוכחה שהעסק רווחי וצומח
נדרשים כל אלה:
- ○הרווח התפעולי החשבונאי (GAAP) מגיע ל-8% מההכנסות אחרי ההטבות, על פני ארבעה רבעונים.ייבדק בדוח הבא, עד 5 בנובמבר
- ○מספר העסקים שמשתמשים ב-BILL שוב צומח לעומת השנה הקודמת.ייבדק בדוח הבא, עד 5 בנובמבר
נטעה גם אם
- ההכנסות מהליבה אחרי הטבות הכרטיסים צומחות בפחות מ-8% באחד מרבעוני השנה שתסתיים ביוני 2027.
- הרווח החשבונאי (GAAP) של אותה שנה נמוך מ-125 מיליון דולר.
- הטבות הכרטיסים לוקחות יותר מ-55% מעמלות הכרטיסים באותה שנה.
מה בהמשך
- 5 בנובמבר 2026 תוצאות הרבעון הראשון של שנת הכספים 2027: האם הצמיחה בניכוי ההטבות מחזיקה בטווח של בין 10% ל-14%, והאם צירוף הלקוחות מתאושש אחרי הפיטורים.
כל האירועים הצפויים
- 5 בנובמבר 2026 תוצאות הרבעון הראשון של שנת הכספים 2027: האם הצמיחה בניכוי ההטבות מחזיקה בטווח של בין 10% ל-14%, והאם צירוף הלקוחות מתאושש אחרי הפיטורים.
- 10 בדצמבר 2026 האסיפה השנתית של 2026: איך יצביעו בעלי המניות על הדירקטוריון ש-Starboard עזרה לעצב מחדש.
- 1 באפריל 2027 פירעון האג״ח להמרה של 2027: האם 123.5 מיליון דולר ייפרעו מהמזומנים בלי הלוואה חדשה.
מה קרה מאז
- 1 בנובמברהתזה נכתבהניטרלית, ביטחון בינונינכתב ארבעה ימים לפני תוצאות הרבעון הראשון של שנת הכספים 2027, לבקשת לשונית Futures, אחרי שהמניה התאוששה מ-31.96 דולר ביוני ל-48.31 דולר.
מקורות 14
Sources - 14
Every claim above cites one of these, or states the reasoning that derived it. The quote is frozen at the date it was read: a link can rot, and an agent fetch returns a reading of a page rather than the page. Backs counts the whole claim ledger, so it can name a claim this page does not surface.
- S01primarycompany filing2026-08-20business, products, competition, revenue by product, key metrics, restructuring, convertible notes, interchange and float risks, share countbacksC01C02C03C05C08C09C10C11C13C14C18C22C27C28C33C34C37C38C39C40C41
- S02primarycompany release2026-08-19FY2026 and Q4 results, fiscal 2027 guidance, cash flow statement, non-GAAP reconciliation
Core revenue, which consists of subscription and transaction fees, was $1,504.7 million, an increase of 16% year-over-year.
backsC02C04C05C06C07C08C11C12C31C34C36 - S03primarycompany release2026-10-15eight quarters of revenue restated net of card rewards
Under the new accounting principle, these rewards are classified as a reduction of revenue within subscription and transaction fees.
backsC04C27C41 - S04primarycompany release2026-05-07Q3 results, the $1.0B buyback authorisation, businesses served
BILL announced today that its Board of Directors has authorized the repurchase of up to $1.0 billion in shares of its outstanding common stock.
backsC10C18 - S05primarytranscript2026-08-19take rates, reward rate, net adds, savings from the job cuts, GAAP profit and stock pay guidance, AI and Embed 2.0 plans, analyst questions
We expect to generate well over $125 million of GAAP profits for the full year.
backsC06C07C10C12C13bC15C18C28C30C32C39 - S06primarycompany filing2026-10-27ownership table, Starboard cooperation agreement, board changes, pay design and payoutsbacksC16C18C19C35C36
- S07primarycompany filing2026-09-04the chief executive's open-market sales and the absent Rule 10b5-1 flagbacksC19
- S08secondaryvendor data2026-10-31Research pack (FMP market tier, FINRA short interest, Form 4 feed), frozen at content/BILL/research-pack.jsoncontent/BILL/research-pack.jsondaily closes, the analyst split and its series, short interest, consensus estimates, the next report datebacksC11C14C19C20C21C42
- S09tertiarynews2026-02-09the reported buyout talks and the three activist investors
Hellman & Friedman has held talks about a potential purchase of business payments provider Bill Holdings, Bloomberg reported, citing people familiar with the situation.
backsC17 - S10primarycompany filing2026-09-09Intuit's own bill pay inside QuickBooks
QuickBooks Online and Intuit Enterprise Suite allow small and mid-market businesses to manage their accounts payable through efficient bill ingestion, bill payment, custom workflows, and vendor management
backsC23C40 - S11primaryindustry data2022-02-14Nacha, 'ACH Costs are a Fraction of Check Costs for Businesses, AFP Survey Shows' Nacha, reporting the Association for Financial Professionals' 2022 Payments Cost Benchmarking Surveywhat a paper check and an ACH payment cost a business
ACH costs are a far cry from issuing paper checks, which come with an across-the-board median cost of between $2.01 and $4.
backsC24C39 - S12primaryindustry data2026-01-29Nacha, 'Same Day ACH and Business-to-Business Payments Propel ACH Network Volume Growth in 2025' Nachathe pace at which business payments move to the ACH network
Business-to-business volume grew almost 10% in 2025, with close to 8.1 billion B2B payments.
backsC25 - S13primarygovernment data2024-12-19US Census Bureau, 2023 Annual Business Survey release on employer businesses (reference year 2022) US Census Bureauthe number of US businesses with employees
there were approximately 5.9 million U.S. employer firms, of which 1.3 million (22.6%) were minority-owned
backsC26C27 - S14primarycompany release2026-10-20the agent-payment pilot, from the card network's side
today announced they have launched the first live pilot to enable trusted AI agents to initiate and complete approved buyer invoice payments end-to-end through supplier portals.
backsC29